Як вибрати стабілізатор напруги
Автор: Vladislav 21.08.2016 16:44
Практично кожному власнику житла знайома ситуація, коли несподівано відбувається «стрибок» напруги. Від перепадів вольтажа в електромережі страждають всі, особливо власники дач і заміських будинків. Добре, якщо збій призводить лише до незначного «морганню» освітлювальних приладів. А якщо виходить з ладу дорога побутова техніка, робочий комп'ютер або інше складне устаткування? У цьому випадку фінансові витрати на ремонт або придбання нових предметів і пристроїв можуть виявитися досить великі. Існує відмінне рішення: придбання стабілізатора напруги. Цей прилад дозволить забезпечити якісним безперебійним електроживленням конкретні ділянки квартири або ж всю житлову площу. Як і з будь-яким іншим обладнанням, вибираючи модель, яка підходить для вирішення конкретних завдань, необхідно враховувати ряд особливостей і нюансів, про які ми і поговоримо сьогодні в нашій статті.
Стабілізатор напруги - це пристрій, призначений для підтримки постійного значення струму, незалежно від його коливання у вхідному ланцюзі. Принцип роботи приладу полягає в тому, що він приєднується до робочої мережі, вирівнює вхідна напруга і подає його далі перетвореним, зі стабільними робочими характеристиками.
Існують кілька класифікацій стабілізаторів. Згідно з однією з них вони бувають:
- - Сімісторні;
- - Релейні;
- - Сервоприводні.
Сімісторні прилади є досить поширеними серед користувачів. Вони характеризуються малим часом регулювання і високою його точністю, а також безшумністю. У режимі стабілізації подібні моделі не втрачають потужність. Однак в ситуації, коли перевантаження виходить за межі робочих характеристик, прописаних в паспорті, стабілізатор такого типу повністю відключить навантаження, а значить, і всю підключену техніку. Додатково до цього, вони мають велику вагу і значні розміри. Ціна на них досить висока.
Стабилизаторы напряжения для дома релейного типу відрізняються надійністю і тривалим терміном експлуатації. Поєднують в собі високу якість, широкі функціональні можливості і адекватну ціну. Відрізняються стійкістю до перевантажень мережі; можуть працювати навіть при відсутності підключених споживачів.
Сервопривідні пристрої є найбільш доступними за ціною, але при цьому - найбільш нестабільними, так як в них є багато механічно рухомих вузлів. Швидкість реакції на скачки напруги у них теж залишає бажати кращого. Для компенсації різких стрибків вони непридатні.
Класифікація за кількістю фаз передбачає поділ стабілізаторів на:
- - Однофазні;
- - Трифазні.
Перші агрегати використовують в будинках з підведеною однофазної мережею. Недоцільно їх використання для трифазної мережі, так як на кожну фазу доведеться виводити свій стабілізатор. Трифазні пристрої застосовують там, де є мережа на 380 В.
Класифікація за способом кріплення стабілізатора пропонує обивателю наступні моделі:
- - Настінні;
- - Підлогові;
- - Універсальні.
Настінні пристрої монтуються до стіни завдяки наявним на задній стінці спеціальним кріпленням. Підлогові можна розташувати на будь-якої зручної горизонтальної поверхні. Універсальним же стабілізаторів підійде кожен з вищеперелічених способів установки.
Оптимальним стане розміщення пристрою будь-якого типу в спеціальній стійці, яка буде мати естетичний вигляд і гармонійно вписуватися в інтер'єр, і при цьому полегшить підключення приладу до електромережі.
Пам'ятайте, що правильное электропитание допоможе вам зекономити безліч грошей в майбутньому та забезпечить захист всіх електричних пристроїв.
Для того щоб вибрати стабілізатор, потрібно мати уявлення про деякі його параметри і технічні характеристики. Найбільш важливими є:
- - Точність вихідної напруги;
- - Потужність приладу;
- - Рівень видаваного шуму.
Стабілізатор завжди працює в певному діапазоні вихідної напруги, точність якого вказується в процентах. Вона повідомляє споживачеві максимально допустимі відхилення від заданого діапазону. Якщо точність вказана 7%, то це означає, що при вихідній напрузі в 220 В прилад буде працювати в діапазоні від 205 до 235 В. Вхідна напруга вказується завжди в двох діапазонах.
Потужність стабілізатора в кожному випадку підбирається індивідуально, з урахуванням загальної потужності всіх наявних у вас приладів. До цієї цифри обов'язково потрібно додати запас + 20-25%. Для оснащення всього будинку доведеться розрахувати потужність кожного наявного у вас пристрою. Якщо серед них немає високочутливих до перепадів напруги моделей, то можна придбати стабілізатор з діапазоном точності від 7 до 10%.
Рівень шуму є досить важливим параметром, особливо при наявності в сім'ї маленьких дітей або літніх людей, чутливих до будь-яких зовнішніх подразників. Найбільш голосно працюючою системою є сервоприводні пристрої; їх звук посилюється ще і вентилятором, що включається для охолодження приладу. Найтихіші моделі стабілізаторів - ті, в яких встановлена система пасивного охолодження. Прикладом її може бути радіатор, виготовлений з міді або латуні, - ці матеріали відрізняються підвищеною тепловіддачею.
Монтаж стабілізаторів напруги вимагає виконання кількох умов:
- - Наявності сухого і приміщення, що опалюється
- - Температура повинна знаходитися в межах 20-23 градусів (у деяких моделей нижня відмітка термостойкости досягає - 40 градусів);
- - Рівень вологості не повинен перевищувати 50-60%;
- - Не рекомендується встановлювати стабілізатор перед лічильником електроенергії.
< Предыдущая | Следующая > |
---|