Як оцінити надійність банку
Автор: Vladislav 22.04.2016 14:14
В умовах кризи банківська система стає особливо вразливою, тому правильна оцінка надійності банку ще більш актуальна. Багато з них в умовах нестабільності зіткнулися з труднощами, деякі збанкрутіли, але є і такі, які зуміли вистояти і продовжити свою досить-таки успішну діяльність.
Для якісної оцінки надійності банку необхідні спеціальні знання та навички, так як на стійкість фінансових організацій впливає декілька чинників. Буде потрібно оцінка показників рентабельності, динаміки і структури балансу, капіталізації, ліквідності, якості активів і ресурсів, якості управління і т.д.
Оцінити банк і зробити висновки про його надійності можна і на підставі ряду факторів, які не потребують особливих професійних знань.
Підтримка банків акціонерами
Труднощами, з якими доводиться стикатися банку, і їх подоланням стурбовані, насамперед, ті, чиєю власністю він є. Крах банку тягне за собою втрату бізнесу, а отже і прибутку. Важливим є те, чи достатньо у власників засобів і ресурсів для подолання цих труднощів. Виходячи з цього, найнадійнішими вважаються банки з прямим державним участю в капіталі або пов'язані з ним. Підтримку акціонерів отримують і банки, що входять до складу великих фінансово-промислових груп. Найбільш ненадійні з цієї точки зору - це невеликі приватні банки. В першу чергу це стосується банківського бізнесу - єдиного у свого власника.
Звичайно, при визначенні надійності того чи іншого банку, потрібно користуватися сайтом bankchart.com.ua - на ньому ви можете дізнатися об'єктивні рейтинги банківських послуг.
Доступ до інформації про акціонерів можна отримати на сайті банку, в річних звітах і звітах з цінних паперів, також публікуються на сайті. Слід зауважити, що структура власності банків буває досить складною, і досить часто їх власники не є справжніми власниками. Тому одним з додаткових факторів надійності банку є ступінь відкритості структури власності для інвесторів і клієнтів.
Для оцінки інших факторів необхідно ознайомитися з фінансовою звітністю кредитної організації - щоквартальним бухгалтерським балансом і звітом про прибутки і збитки. Це офіційна інформація, яку публікує на сайті банку або запитувана у банківських співробітників.
Динаміка банківських активів
На увагу заслуговують і суттєві скорочення активів - в цілому або за окремими статтями. Зниження активів більш ніж на 25% може бути викликано фінансовою скрутою, переорієнтацією або згортанням бізнесу, підготовкою банку до продажу.
Як би там не було, це пов'язано з серйозними змінами і може позначитися на платоспроможності і стійкості банку. Одним з негативних факторів є і суттєве зменшення капіталу. Насторожує моментом може бути і скорочення клієнтських коштів або заміна засобами кредитних організацій і випущеними з цією метою борговими зобов'язаннями.
< Предыдущая | Следующая > |
---|