Інформаційно-аналітичний портал

Незалежного банківського рейтингового агентства

Independent bank rating Agency

Передбачити - означає керувати!

СВІЖИЙ НОМЕР
Смотрите телевизионные новости на портале ibra.com.ua   Курсы НБУ по состоянию на 1 октября - 100USD/UAH 2129.5636▼ 100EUR/UAH 2385.7501▼ 10RUB/UAH 3.2396▼ Курсы ЦБ РФ по состоянию на 1 октября - USD/RUB 65.7364▼ EUR/RUB 73.776▼ 1UAH/RUB 3.08549▼ Курсы ЦРБ ДНР по состоянию на 1 октября - USD/RUB 65▲ EUR/RUB 72.9495▼ 1UAH/RUB 2.6▼ Курсы ЦРБ ЛНР по состоянию на 1 октября - USD/RUB 65.7364▼ EUR/RUB 73.776▼ 10UAH/RUB 30.8549▼   В элитные госдачи в Пуще-Водице и Конче-Заспе начали пускать квартирантов В Украине начали действовать зимние тарифы на газ. Кто будет платить вдвое меньше Журналисты узнали, к чему приведет закрытое небо между Украиной и Россией Украинцев под Иловайском захоронили в секретных братских могилах - санитар Российские войска в Сирии понесли первые потери: повстанцы сбили штурмовик "Су-24" ВВС Звезды обещают яркий и насыщенный месяц. Гороскоп для всех знаков Зодиака на октябрь В России назвали условие, при котором вернут Савченко в Украину   Читайте и смотрите самые свежие новости на страницах интернет-издания КУРС ДНЯ информационно-аналитического портала НБРА-IBRA Уважаемые гости, единомышленники и друзья, добро пожаловать на наш Форум портала НБРА-IBRA!  

Головне меню

Мы в соц.сетях

Лента финансовых новостей в формате RSS Стена на Facebook


Центральні банки

Автор: Vladislav
05.02.2016 19:58

Головні завдання центральних банків - забезпечення стабільності національної валюти всередині країни і валютне регулювання на зовнішньому ринку. ЦБ займається організацією компенсаційних розрахунків між банками і знаходиться в ролі кореспондента з центральними банками інших країн. Центральні банки можуть впливати на валютний ринок, як прямо, так і опосередковано.

Прямий вплив на ринок роблять приховані або відкриті інтервенції, непряме - через регулювання обсягу грошової маси і процентних ставок.

Відкриті інтервенції виражається в купівлі або продажу національної валюти за іноземну. Якщо в країні утворився надлишок національної валюти (при переважанні експорту над імпортом) то центральний банк одноразово викидає на світовий ринок великий обсяг своєї національної валюти, при такому повені валюти даної країни на ринку попит на неї буде задоволений і курс валюти впаде.

Якщо, навпаки, в країні недостатньо національної валюти для виплати зарплати, посібників, і т.д. (При переважанні імпорту над експортом), то з метою збільшення внутрішньої грошової маси, центральний банк скуповує на світовому ринку свою національну валюту за скупчилися надлишки іноземної валюти.

Друзі сайту: на сторінці http://www.timol.com.ua/roliki-i-kolesa ви можете замовити ролики і колеса із поліуретана за вигідними цінами.

При цьому на світовому ринку кількість валюти даної країни зменшиться і ціна на неї зросте. Проведення таких операцій найбільш характерно для банку Японії. Відкриті інтервенції рідко надає досить довготривалий вплив на курс валюти.

Валютні інтервенції ЦБ можуть проводити самостійно, а можуть і спільно з іншими центральними банками.

Приховані інтервенції полягає в продажу державних цінних паперів. Якщо в країні надлишок національної валюти і необхідно вилучити у населення гроші, підвищивши таким чином вартість грошей, казначейство (міністерство фінансів) і ЦБ оголошують випуск цінних паперів (як правило, облігацій) і поширює їх в тому числі через комерційні банки.

Крім того, частина облігацій може бути продано за кордон, що забезпечує приплив іноземної валюти від зарубіжних інвесторів, які в даному випадку будуть виступати кредиторами. Часто такі продажі цінних паперів впливають на курс валюти даної країни, який може вирости щодо інших валют завдяки покупкам її іноземними інвесторами.

Центральний банк стежить за рівнем інфляції в країні, курсом національної валюти і регулює її за допомогою своїх основних процентних ставок.

При зменшенні відсоткових ставок ділова активність підвищується, а й відбувається збільшення інфляції. Зниження процентних ставок веде до того, що національна валюта дешевшає.

Якщо процентні ставки знижуються, то відбувається зниження ділової активності, зниження росту інфляції і відбувається подорожчання національної валюти. Низькі процентні ставки сприяють відтоку капіталу з країни, так як стає невигідно зберігати гроші на депозитах в банках.

І навпаки, високі процентні ставки залучають капітал, в тому числі іноземний для зберігання на банківських рахунках.

Якщо, наприклад, взяти кредит в Японському банку під низький відсоток і покласти на депозит в Англійський банк під високий відсоток, то можна отримати значний прибуток за рахунок різниці в процентних ставках.

 

Читайте статьи по теме

ЧИТАЙТЕ "КУРС ДНЯ"

МЕСТО ДЛЯ ВАШЕЙ РЕКЛАМЫ

Голосование

Как преодолеть финансовый кризис?
 

kurs dnja 99