Кредит або розстрочка? Що вибрати при покупці житла?
Автор: Vladislav 28.05.2017 12:42
Теплий милий будинок повинен бути у кожної людини. Але коли не вистачає грошей на покупку сімейного гніздечка, то доводиться розглядати різні варіанти. І постає питання, що вибрати кредит або розстрочку? Що вигідніше?
Якщо простими словами, то розстрочка - це можливість оселитися в будинку, не виплативши повну вартість за нього. Тобто при здійсненні угоди підписується певний тип договору, який стверджує інший порядок виплати коштів за нерухомість і умови її використання. У підсумку підписав договір, покупець вносить певну частину вартість житлоплощі, зазвичай вона становить від 30 до 60% від загальної суми. Далі квартира надходить в його розпорядження, але право на неї залишається за продавцем до того моменту, поки розстрочення не буде повністю виплачена.
Відповідно до умов договору власник зобов'язаний виплатити залишкову суму до певного терміну. Найчастіше договір передбачає можливість оплати частинами. У більшості випадків, якщо умови договору не дотримуються, то питання вирішується в судовому порядку.
Розстрочка - НЕ кредит! Принципові відмінності систем оплати:
Кредит - це нецільова позику певної кількості грошей в банківській організації на свої потреби.
Іпотека - це цільовий вид кредиту на житлоплощу, розрахований на довгострокову перспективу, в якому куплене житло, є запорукою. Таким чином, кредит - це позика грошей у банку, тоді як розстрочка передбачає просто «розбивку» оплати на частини. При цьому для оплати розстрочки необов'язково брати кредит на жилье в ЖК Чайка. Можна виплачувати суму на житло зі своєї зарплати або будь-якого іншого джерела доходу.
Плюси і мінуси системи розстрочки:
Продаж квартир з розстрочкою платежу - це вигідна можливість придбати власну житлову площу без тривалого накопичення фінансів. Вам не потрібно відкладати енну частку зарплати в банку з наклейкою «на квартиру» в надії, що курс валют залишиться колишнім, як і розцінки на ринку нерухомості.
Серед позитивних сторін - відсутність необхідності зв'язуватися з кредитними організаціями. Вони часто вимагають високий відсоток за надання необхідної суми. Чим через меншу кількість рук проходять гроші, тим менше ваші ризики - це правило було і залишається актуальним.
Основні переваги:
- 1. Відсутність / низька процентна ставка.
- 2. Можливість продовжити розстрочку при необхідності.
- 3. Не потрібна застава / порука на відміну від кредиту.
- 4. Зараз розстрочка доступна не тільки для квартир в новобудовах, а й для вторинного ринку нерухомості.
Однак райдужність розстрочки - поняття не зовсім вірне.
Подібний спосіб оплати товару має і свої недоліки:
- 1) Низька процентна ставка - це все одно процентна ставка, що підвищує підсумкову вартість товару.
- 2) Фінансовий ризик. Раптова втрата роботи або інші форс-мажорні обставини, які зроблять виплати неможливими, і спровокують конфлікти з продавцем.
- 3) Необхідність одноразово внести велику суму власних коштів - перший платіж за житлоплощу.
- 4) Маленький термін дії. Зазвичай розстрочки видаються на 3-7 років, на відміну від «іпотечних» 25 років.
Розстрочка на власну житлову площу, з одного боку, зручно і вигідно, з іншого - пов'язане з деякими ризиками. Тому, вибір такого способу оплати варто розглядати, але розсудливо оцінюючи свій бюджет.
< Предыдущая | Следующая > |
---|