Інформаційно-аналітичний портал

Незалежного банківського рейтингового агентства

Independent bank rating Agency

Передбачити - означає керувати!

СВІЖИЙ НОМЕР
Смотрите телевизионные новости на портале ibra.com.ua   Курсы НБУ по состоянию на 1 октября - 100USD/UAH 2129.5636▼ 100EUR/UAH 2385.7501▼ 10RUB/UAH 3.2396▼ Курсы ЦБ РФ по состоянию на 1 октября - USD/RUB 65.7364▼ EUR/RUB 73.776▼ 1UAH/RUB 3.08549▼ Курсы ЦРБ ДНР по состоянию на 1 октября - USD/RUB 65▲ EUR/RUB 72.9495▼ 1UAH/RUB 2.6▼ Курсы ЦРБ ЛНР по состоянию на 1 октября - USD/RUB 65.7364▼ EUR/RUB 73.776▼ 10UAH/RUB 30.8549▼   В элитные госдачи в Пуще-Водице и Конче-Заспе начали пускать квартирантов В Украине начали действовать зимние тарифы на газ. Кто будет платить вдвое меньше Журналисты узнали, к чему приведет закрытое небо между Украиной и Россией Украинцев под Иловайском захоронили в секретных братских могилах - санитар Российские войска в Сирии понесли первые потери: повстанцы сбили штурмовик "Су-24" ВВС Звезды обещают яркий и насыщенный месяц. Гороскоп для всех знаков Зодиака на октябрь В России назвали условие, при котором вернут Савченко в Украину   Читайте и смотрите самые свежие новости на страницах интернет-издания КУРС ДНЯ информационно-аналитического портала НБРА-IBRA Уважаемые гости, единомышленники и друзья, добро пожаловать на наш Форум портала НБРА-IBRA!  

Главное меню

Мы в соц.сетях

Лента финансовых новостей в формате RSS НБРА-IBRA - Честная информация о банке!Follow us on Twitter! Стена на Facebook


Кредитний скоринг - головний фактор кредитоспроможності

Автор: Vladislav
06.07.2016 13:41

Скоринг (англ. «Score» - підрахунок очок) - це привласнення і підсумовування балів по кожному пункту анкети потенційного позичальника. Таким чином, принцип скорингу полягає в тому, що при обробці заявки на кредит, кожному значенню в анкеті виставляється певний бал.

Як правило, це програмний комплекс, який обробляє дані позичальника при подачі заявки на кредит.

Метод кредитного скорингу застосовується зазвичай в сегменті експрес-кредитування і мікрофінансового кредитування, так як щодня доводиться обробляти велику кількість заявок на кредит і відповідно обробляти кожну заявку в ручному режимі - це дуже затратно і довго. Саме тому, все частіше використовується кредитний скоринг.

Основні види скорингу

В даний час виділяють наступні види скорингу:

  1. Скоринг по кредитній історії
  2. Скоринг мобільний операторів - це абсолютно новий вид скорингу, який розвивається стрімкими темпами і має величезний потенціал свого розвитку і застосування в нашій країні. Даний вид скорингу аналізує витрати і оплату людини за мобільний зв'язок.
  3. Скоринг соціально-демографічних показників
  4. Скоринг інформації з заявки на кредит

Скоринговими системами використовуються дані, отримані шляхом аналізу вірогідності повернення кредиту певними категоріями позичальників, для чого використовуються мільйони кредитних історій. В основу методу покладено припущення про наявність зв'язку між соціальними характеристиками людини (стать, вік, освіта, сімейний стан, наявність дітей) і його здатністю своєчасно вносити платежі по кредиту.

Друзі сайту: на сторінці http://okna-citi.kiev.ua/ ви можете придбати якісні пластикові вікна та двері за доступними цінами.

Побудова самої скорингової системи засновано на створення портрета потенційного кредитоотримувача. Кожен портрет позичальника отримує певну кількість балів, а пізніше і відповідний статус. За допомогою даної системи обробляються анкетні дані усіх позичальників. Системою враховується велика кількість чинників, наприклад, стаж роботи, розмір зарплати, наявність застави і поручителя, кредитна історія (своєчасне або дострокове погашення попередніх кредитів, затримки в їх виплаті та багато іншого). Кожному з факторів присвоюється певний бал, а сума цих балів і становить кінцевий результат, який виражається в скорингових балі.

В кінцевому підсумку, в залежності від того скільки балів набере потенційний позичальник, йому присвоюється певна категорія (клієнт з високим ризиком, з низьким ризиком і високим ризиком). Далі вже, банк встановлює такого позичальника процентну ставку і ліміт. Для низькоризиковий позичальника мінімальну ставку і високий ліміт, а для позичальника з високим ризиком - найбільшу ставку і менший ліміт, або зовсім негативне рішення по кредиту.

Найголовнішим плюсом і перевагою кредитного скорингу є те, що це повністю автоматизоване і об'єктивне прийняття рішення щодо оцінки кредитоотримувача. Крім того, зараз на висококонкурентному банківському ринку наявність сучасної та «розумної» скорингової системи є конкурентною перевагою кредитної установи (Банки, МФО).

 

Читайте статьи по теме

ЧИТАЙТЕ "КУРС ДНЯ"

МЕСТО ДЛЯ ВАШЕЙ РЕКЛАМЫ

Голосование

Как преодолеть финансовый кризис?
 

kurs dnja 99