Інформаційно-аналітичний портал

Незалежного банківського рейтингового агентства

Independent bank rating Agency

Передбачити - означає керувати!

СВІЖИЙ НОМЕР
Смотрите телевизионные новости на портале ibra.com.ua   Курсы НБУ по состоянию на 1 октября - 100USD/UAH 2129.5636▼ 100EUR/UAH 2385.7501▼ 10RUB/UAH 3.2396▼ Курсы ЦБ РФ по состоянию на 1 октября - USD/RUB 65.7364▼ EUR/RUB 73.776▼ 1UAH/RUB 3.08549▼ Курсы ЦРБ ДНР по состоянию на 1 октября - USD/RUB 65▲ EUR/RUB 72.9495▼ 1UAH/RUB 2.6▼ Курсы ЦРБ ЛНР по состоянию на 1 октября - USD/RUB 65.7364▼ EUR/RUB 73.776▼ 10UAH/RUB 30.8549▼   В элитные госдачи в Пуще-Водице и Конче-Заспе начали пускать квартирантов В Украине начали действовать зимние тарифы на газ. Кто будет платить вдвое меньше Журналисты узнали, к чему приведет закрытое небо между Украиной и Россией Украинцев под Иловайском захоронили в секретных братских могилах - санитар Российские войска в Сирии понесли первые потери: повстанцы сбили штурмовик "Су-24" ВВС Звезды обещают яркий и насыщенный месяц. Гороскоп для всех знаков Зодиака на октябрь В России назвали условие, при котором вернут Савченко в Украину   Читайте и смотрите самые свежие новости на страницах интернет-издания КУРС ДНЯ информационно-аналитического портала НБРА-IBRA Уважаемые гости, единомышленники и друзья, добро пожаловать на наш Форум портала НБРА-IBRA!  

Головне меню

Мы в соц.сетях

Лента финансовых новостей в формате RSS Стена на Facebook


Блокування податкових накладних: виклик для бізнесу та економіки України

Автор: Ruslana
22.09.2024 10:13

66efaf939ec41.webp

У сучасних реаліях українського бізнесу проблема блокування податкових накладних стала однією з найгостріших. Ця система, впроваджена з метою боротьби з фіктивним податковим кредитом та незаконною мінімізацією податкових зобов'язань, викликає чимало дискусій та нарікань з боку підприємців. Розглянемо детальніше механізм блокування накладних, його вплив на бізнес та можливі шляхи вирішення пов'язаних з ним проблем.

 

Система моніторингу відповідності податкових накладних (СМКОР) була запроваджена в Україні у 2017 році. Її основна мета - автоматичне виявлення ризикових операцій та запобігання незаконному формуванню податкового кредиту з ПДВ. Однак, як показала практика, ця система має ряд недоліків, які часто призводять до блокування цілком законних операцій.

Основні причини блокування податкових накладних включають:

  1. Невідповідність обсягів придбання та реалізації товарів чи послуг.
  2. Відсутність у платника податків достатніх ресурсів для здійснення задекларованих операцій.
  3. Наявність ознак ризиковості платника податків або його контрагентів.
  4. Невідповідність задекларованого виду діяльності фактичним операціям.

Блокування накладних може мати серйозні наслідки для бізнесу. По-перше, це призводить до затримки в оформленні господарських операцій та отриманні податкового кредиту. По-друге, виникають додаткові витрати на оскарження рішень про блокування. Нарешті, це може негативно вплинути на репутацію компанії та її відносини з контрагентами.

Для запобігання блокуванню накладних підприємцям варто дотримуватися кількох ключових правил:

  1. Ретельно перевіряти контрагентів перед укладанням угод.
  2. Вести детальний облік господарських операцій та мати всі підтверджуючі документи.
  3. Своєчасно подавати податкову звітність та сплачувати податки.
  4. Регулярно моніторити свій податковий статус та оперативно реагувати на будь-які зміни.

У разі блокування накладних важливо діяти швидко та грамотно. Перший крок - подання пояснень та копій документів до комісії ДПС. Якщо це не допомогло, наступним етапом може бути адміністративне або судове оскарження рішення про блокування.

Важливо розуміти, що процес розблокування накладних може бути складним та тривалим. Тому багато підприємців звертаються за допомогою до професійних податкових консультантів та адвокатів. Спеціалісти у галузі податкового права можуть надати кваліфіковану допомогу у вирішенні проблем з блокуванням накладних, представляти інтереси клієнта перед податковими органами та в суді.

Детальніше про правові аспекти блокування податкових накладних та способи захисту прав платників податків можна дізнатися на сайті https://dvs.com.ua/ Там ви знайдете актуальну інформацію та професійні консультації з питань податкового законодавства.

Варто зазначити, що проблема блокування податкових накладних викликає занепокоєння не лише у бізнес-спільноти, але й у законодавців. Наразі ведуться активні дискусії щодо вдосконалення системи СМКОР та спрощення процедури розблокування накладних. Зокрема, пропонується запровадити більш чіткі критерії ризиковості операцій, скоротити терміни розгляду скарг та посилити відповідальність податкових органів за необґрунтоване блокування.

Одним з можливих шляхів вирішення проблеми може стати впровадження системи попереднього моніторингу операцій. Це дозволило б виявляти потенційно ризикові транзакції ще до моменту реєстрації податкової накладної, даючи підприємцям можливість надати додаткові пояснення або виправити помилки.

Крім того, важливим кроком могло б стати створення єдиної бази даних ризикових платників податків з чіткими критеріями включення та виключення з неї. Це б значно спростило процес перевірки контрагентів та зменшило ризик блокування накладних через співпрацю з "проблемними" компаніями.

Не менш важливим є питання підвищення прозорості роботи комісій ДПС, які приймають рішення про блокування накладних. Публікація детальних роз'яснень щодо причин блокування та чітких інструкцій з усунення порушень допомогла б підприємцям швидше вирішувати проблеми та уникати повторних блокувань.

Підсумовуючи, можна сказати, що проблема блокування податкових накладних залишається однією з найактуальніших для українського бізнесу. Вона вимагає комплексного підходу, який включав би як вдосконалення законодавства та роботи фіскальних органів, так і підвищення податкової грамотності самих підприємців. Лише за умови конструктивного діалогу між бізнесом, владою та експертним середовищем можливе створення ефективної та справедливої системи податкового адміністрування, яка б захищала інтереси держави, не створюючи при цьому надмірних перешкод для розвитку підприємництва.

 

Читайте статьи по теме

Євробачення 2022 (відео)




Дивитися інші відео/новини…

ЧИТАЙТЕ "КУРС ДНЯ"

МЕСТО ДЛЯ ВАШЕЙ РЕКЛАМЫ

Голосование

Как преодолеть финансовый кризис?
 

kurs dnja 99